Ana Sayfa | İletişim | Bilgi Edinme
18 Mayis 2024 Cumartesi | Saat : 14:04
Melek Yatırımcılık Semineri’ne Davetlisiniz!
Melek Yatırımcılık Semineri’ne Davetlisiniz!

Teknoloji girişimciliği ekonomik büyümeyi arttıran kilit güç olmanın yanı sıra bireylerin, bölgelerin ve ulusların sürdürülebilir büyümesini ve refahını sağlayan en büyük araçlardan biridir. 

 

 

Teknoloji girişimciliği ekonomik büyümeyi arttıran kilit güç olmanın yanı sıra bireylerin, bölgelerin ve ulusların sürdürülebilir büyümesini ve refahını sağlayan en büyük araçlardan biridir. Milli Teknoloji Hamlesi'nin bölgesel ve küresel düzeyde sahip çıktığı “insanlık için adalet ve merhamet” ilkesinin gerçekleştirilmesinin en büyük yardımcılarından birisi de yenilikçi teknolojiler ve iş modelleri sunan girişimlerdir. Gün geçtikçe Türk girişimlerin isimleri küresel pazarlarda duyulmaktadır. Bugün hızlı sipariş dağıtım şirketi Getir’in adı Amerika ve Avrupa’da 40 farklı şehirde bilinmekte, ABD’li ünlü yatırım fonun ilk Türk yatırımı olan Insider girişimi ise 25 farklı ülkede hizmet vermektedir. 2019 yılından bu yana Türkiye girişimcilik ekosistemi 5 tane değeri bir milyar doları geçen Turcorn çıkarmıştır. Bahsedilenler Türkiye girişim ekosistemindeki başarılı örneklerden bazılardır fakat bu örneklerin daha da arttırılması gerekmektedir. Girişimcilerin iş fikirlerini hayata geçirebilmesi ve ekosisteme kazandırılabilmesi için erken aşamada finansmana erişim en önemli etkendir.
Melek Yatırım erken aşama girişimlerin finansal ihtiyaçların karşılanmasında en çok kullanılan araçlardan birisidir. Melek yatırımcılar teknoloji girişimlerinin erken aşamasında yatırım yaparak fikrin büyümesi için can suyu olmaktadır. Melek yatırımcı girişime finansman desteğinin yanı sıra iş ağlarına erişim, tecrübe aktarımı gibi konularda da destek olmaktadır. İnanıyoruz ki Türkiye’de teknoloji girişimcilerinin doğmasında, büyümesinde rol alacak işinde başarılı, tecrübe ve sermaye sahibi birçok iş insanı bulunmaktadır. Türkiye Cumhuriyeti Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı olarak Sayın Bakan Yardımcımız Mehmet Fatih Kacır’ın teşrifleriyle “Melek Yatırımcılık Semineri” düzenlenecektir.
Siz değerli katılımcılarımızı aramızda görmekten mutluluk duyarız.
 
 
 
EKLER
 

Eklenme Tarihi : 7.02.2022 | Bu haber 1116 defa okundu.