Ana Sayfa | İletişim | Bilgi Edinme
7 Mart 2021 Pazar | Saat : 23:30
İnovaLİG 2019 Başvuruları Başlamıştır
İnovaLİG 2019 Başvuruları Başlamıştır

Türkiye İhracatçılar Meclisi olarak, uluslararası yönetim danışmanlığı firması IMP3rove Academynin işbirliğiyle gerçekleştirdiğimiz Türkiyenin ilk inovasyon geliştirme programı İnovaLİG ile şirketler hem inovasyon yetkinlikleri bazında yarışacak... 

 

 

"Türkiye'nin 2023 hedeflerine ulaşmasında inovasyonun ve buna bağlı olarak yaratılacak katma değerin çok önemli bir rol oynayacağı şüphesizdir. Bu yolda, bizler de İnovaLİG programı ile ülkemizde gerek kamu gerek özel sektör kuruluşlarında inovasyon bilincini geliştirmeyi amaçlamaktayız. İnovaLİG ile Avrupa'da 17 ülkede uygulanan ve IMP3rove Academy'nin yürüttüğü IMP3rove metodolojisine dayanan bir kurguyla, ülkemize ciddi bir fikri sermayeyi aktarmaya çalışacağız. IMP3rove Academy işbirliğiyle oluşturacağımız İnovaLİG programı ile Türkiye'deki firmaların inovasyon karnelerini çıkararak her yılın inovasyon liderlerini belirleyeceğiz.

İnovaLİG'de yer alan firmalar hem Türkiye hem de Avrupa standartlarında inovasyon karnelerini elde etmiş olacaklar. Dolayısıyla, bu program ile şirketlerin organizasyonlarına ve günlük operasyonlarına inovasyon kültürünü yerleştirmeleri için oldukça önemli bir fırsat sunuyoruz. Türkiye'nin yaratıcılık potansiyelini, doğru inovasyon yönetim yetkinlikleri ile katma değere dönüştürmeyi hedefliyoruz.

IMP3rove metodunun, inovasyonu gerçekleştirmiş ve inovatif projeler ile başarıya ulaşmış şirketleri proje bazında ödüllendirmekten öte, inovasyon yönetimi ve sistematik inovasyon yetkinlikleri kazanılması için yapılan çalışmaları ödüllendiren bir mantığı vardır. Bu şekilde, katılımcı şirketler için inovasyonun, sadece bir sonuç değil; sürdürülebilir ve tekrarlanabilir ödüller getiren yapısal bir süreç olmasını hedefliyoruz."

 

 

 

Kaynak:
http://www.inovalig.com/

 


Eklenme Tarihi : 22.5.2019 | Bu haber 1728 defa okundu.